E-Podpisywanie

Jeśli potrzebujesz sposobu na podpisywanie dokumentów, umów o pracę, umów z klientami, czy różnego rodzaju formularzy, e-podpisywanie będzie najlepszym rozwiązaniem.

E-podpisywanie to usługa której zasada działania jest bardzo prosta, a koszt e-podpisu ogranicza się do zakupu odpowiedniego urządzenia wraz z gotowym rozwiązaniem informatycznym.
Podpisywanie odbywa się najczęściej za pośrednictwem tabletu z warstwą biometryczną. Za pomocą urządzenia przypominającego długopis, możesz podpisywać dokumenty, które wyświetlisz na ekranie tabletu . Wszystko odbywa się dokładnie tak samo, jak w czasie tradycyjnego podpisywania dokumentów papierowych. Nie ma obawy o próbę podrobienia podpisu, czy jego zmianę, ponieważ podpisany dokument natychmiast po zamknięciu zapisywany jest w postaci pliku PDF.
Podpis złożony na urządzeniu mobilnym z warstwą biometryczną zawiera więcej informacji niż ten tradycyjny. Rejestruje takie dane jak czas, współrzędne czy nacisk pióra. To wartości indywidualne dla każdego człowieka, których nie sposób podrobić czy ponownie wykorzystać na innym dokumencie.
Biometria podpisu jest niepodrabialna i przy zachowaniu odpowiednich metod bezpieczeństwa - nierozerwalnie połączona z dokumentem.
Odręczny podpis (zwany biometrycznym) wyróżnia się bardzo wysoką możliwością pobrania porównywalną z biometrią twarzy.

Wszystkie dokumenty możesz gromadzisz w e-archiwum które jesteś w stanie w łatwy szybki sposób przeglądać i dowolnie przeszukiwać. Nie martwisz się dziesiątkami segregatorów z papierowymi dokumentami, ich zabezpieczeniem (np. przed zalaniem czy pożarem).
W myśl polskiego prawa, podpisany w ten sposób dokument jest tak samo ważny, jak ten, który naniesiesz na kartkę papieru.

Kto stosuje e-podpisywanie ?
Coraz częściej tego typu system informatyczny można znaleźć w placówkach administracji publicznej, jak ośrodki zdrowia, czy urzędy pocztowe. Stosują go już również wypożyczalnie samochodów, operatorzy telekomunikacyjni (np. Orange Polska) a także działy HR.